Saw Palmetto Şampuan Sawpoo

Saw palmetto (Serenoa repens/Sabal serrulata); Amerika kıtasının güneyinde yetişen bir palmiye türüdür. Cüce palmiye olarak da bilinir. Saç ve prostat büyümesi üzerine olan tedavi edici etkileri konusunda çok sayıda güvenilir bilimsel araştırmalar vardır.

Saw Palmetto ağacının meyvelerinin özütü 5 alfa redüktaz enziminin testosterondan  DHT oluşumuna engel olmadığı için finasterid ve dutasterid de görülen cinsel problemlere sebep olmaz. Enzim üzerinden değil DHT’nin saç köküne bağlanmasını engelleyerek etkili olur. Bu sayede kullanıcılarda cinsel isteksizlik olmaz. Bu şekilde saç dökülmesinin en önemli sebebini ortadan kaldırır.

Saw palmetto özütü prostat hastalığında ağızdan kullanılırken saç dökülmesini durdurduğu fark edilmiş ve saç dökülmesi tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Saç dökülmesi tedavisinde saw palmetto kullanımı

-Şampuanda

-Saç dökülmesi tedavisi için üretilen sprey şeklindeki ilaçlarda

-Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan tabletlerde

Sprey  ve tablet şeklinde kullanım ilaç gibi her gün ayrı bir işlem olarak uygulanması gerekir. Şampuan içindeki saw palmetto ise ayrı bir işlem yapmaya gerek kalmaksızın saç yıkanırken uygulanmış olur bu da ciddi kullanım kolaylığı getirir. Türkiye’de üretilen yoğun saw palmetto içeren tek şampuan Sawpoo şampuandır.

Updated: 18 Ocak 2019 — 10:21
Sawpoo Şampuan © 2018