LSSRE Nedir?

Sawpoo şampuan, diğer saw palmetto içeren şampuanlardan farklı olarak liposterolik serenoa repens ekstresi içermektedir. Liposterolik serenoa repens ekstresi saçlı deriden içeri daha derin nüfuz ederek saç foliküllerinde DHT oluşumuna neden olan 5 alfa redüktaz enzimini inhibe ederek androjenik etkiyi azaltırken aynı zamanda da androjen reseptörlerini bloke ederek ortamda bulunan DHT’nin androjen reseptörlerine bağlanmasına engel olur.

Liposterolik formda hapsedilen serenoa repens molekülleri epidermisi geçerek dermiste bulunan ve saçın kökü olarak da bilinen foliküler ünitenin etkin olan kısmına daha fazla sayıda ulaşmakta ve etkinliği artmaktadır.

Anti androjenik etkinin arttırılması amacıyla yine bir diğer 5 alfa redüktaz inhibitörü ve androjen reseptör blokeri olan aqua nettle (urtica dioica) ile sinerjik etki arttırılmıştır.

Ekstra biotin kullanılan Sawpoo şampuan daha kaliteli saç üretimine katkı sağlamaktadır.

Updated: 18 Ocak 2019 — 09:38

2 Comments

Add a Comment
  1. I’ve been absent for a while, but now I remember why I used to love this site. Thanks, I will try and check back more frequently. How frequently you update your site?

  2. It’s an remarkable article designed for all the internet
    visitors; they will get benefit from it I am sure.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sawpoo Şampuan © 2018